Ki ne emlékezne az azonos című sci-fi filmre? A Jurassic Park Super Nintendo változata - mint a legtöbb film adaptáció - elég jó népszerűségnek örvendett. A játékot 1993-ban adta ki (és fejlesztette) az Ocean Software. Rá egy évvel Japánban is megjelent a Jaleco gondozásában.
Egyike azoknak a játékoknak, melyben kétféle akció stílus keveredik, egy felülnézetes és egy első személyű lövöldözős (FPS). Igen, egy nem is olyan elvetemült raycaster motort is írtak hozzá a srácok. És mindezt közel egyidőben a nagy sikerű Wolfenstein 3D, PC-s nagy hódításával.
A játékos Alan Grant bőrébe bújva kísérelheti meg, az elszabadult genetikailag klónozott dinoszauruszok megregulázását.
Végigjátszás és előzetes videó a cikk végén!
A történet szerint 1965-ben egy misztikus laboratóriumi kísérlet balul sült el, és emiatt Prof. Sidney Ruffleberg-nek és csapatának nyoma veszett. 30 évvel később, egy tinédzser srác és a kutyája rábukkan a professzor birtokára, és véletlenül beindítják az ott lévő berendezést, minek hatására bekerülnek Evermore virtuális világába.
A játékban a kis srácot és a kutyáját kell irányítani, hogy felfedezd Evermore négy világát, és megtaláld a kiutat. Út közben - természetesen - harcolni is kell majd, hogy kiderítsd mi történt a professzorral. Érdekes eleme a játéknak az alkímia képesség.
A hasonló cím miatt sokan összekeverik a Secret of Mana folytatásával. Valójában teljesen független attól az RPG-től (csak a kezelőfelületet örökölte). A játékot a híres Square Soft fejlesztette, Alan Weiss tervezte, és a Nintendo adta ki 1995-ben. Stílusát tekintve akció RPG.
A Super Nintendo játékok egyik kevésbé ismert darabja a DMA Design által fémjelzett, 1994-ben megjelent Uniracers. A DMA csapatnak sok remek játékot köszönhetünk, egészen a klasszikus érától kezdve 2000-ig, olyan címek megalkotói mint például a Lemmings, vagy épp a Grand Theft Auto 1 és 2. Később a cég beolvadt a Rockstar-ba.
Az Uniracers tulajdonképpen egy vagy többszemélyes versenyzős játék, amiben egykerekűek a járművek. Óriási két dimenziós pályákon kell végigszaladni, és közben mutatványokat végrehajtani. Egyszemélyes módban a gép ellen kell megküzdeni.
Remek példája annak (és részben pont emiatt készítették), hogy a Nintendo gép is képes olyan hiper gyors, gördülékeny megjelenítésre mint a konkurens SEGA videó játékok, például a Sonic.
Egy átlagon felüli teljesítményű zsarut visszaküldenek a múltba, hogy korabeli ügyek elkövetőit lefüleljen. Így lehetne összefoglalni azt a TV sorozatot, mely 93-tól ment a képernyőn, és mely játék változata a SNES gépre jelent meg azonos címmel. A Time Trax (Hajsza az időn át) érdekes jövőképet vázol fel, ahol már az idő lassítás, utazás, és sok high-tech kütyü alapvetés.
Daniel Lambert a főhős zsaru tökéletes egészségnek örvend (várható élettartama 120 év), és IQ-ja is jóval magasabb mint a mai átlag.
A játékban az ő küldetései közül kell megoldani néhányat, egy oldal nézetes platform játékban. A Malibu nevű vállalat fejlesztette és adta ki.
A játék 1993-ban jelent meg Japánban, Franciaországban és Spanyolországban.
A Dragon Ball első és második szériája nálunk is futott a tv-ben, ám egy keserű napon az ORTT betiltotta sugárzását. A manga típusú japán rajzfilmben a főhősök - akik a jedi erőhöz hasonló képességekkel rendelkeznek - egy speciálisan a részükre megrendezett tornán harcolnak meg egymással. A történet középpontjában Son Goku áll, az ifjú csillag harcos, aki a jó oldalt erősíti, és a mágikus sárkány gömbök felkutatásán fáradozik. A második szériában már felnőtt, sőt még gyereke is születik (Gohan), aki - milyen meglepő - örökli a tehetségét, harci kedvét és képességeit...
A Super Butoden játék változat első ránézésre csak egy újabb verekedős játéknak tűnhet, ám a jól kitalált és megrajzolt karakterek, a rengeteg kombó, és a több szinten vívható harc olyan extra hangulatot ad, mint semmi más. Son Goku és barátai - meg ellenfelei - olyan erővel bírnak, hogy bármikor az égig felugorhatnak és ott levitálhatnak. Ráadásul a két harcosnak nem kell ugyanazon a képernyőn lennie, óriási harctér áll a rendelkezésre.
10 játszható karakter, történet, két személyes, vagy gép ellenni üzemmódok érhetőek el. A Nintendo tradíciónak megfelelően a játékban habár erőszak van, vér nincs ábrázolva.
Végigjátszás videó a cikk végén!