A Sierra egyik kevésbé fősodorbeli point & click típusú grafikus kalandjátéka, amely 1989-ben jelent meg DOS, Amiga és Atari ST gépre. Az akkoriban bevett SCI játékmotorban írták meg, így kinézete 16 színű (EGA vagy CGA kártya), de a korai SCI játékokhoz képest sokféle hangkártyán meg tud szólalni.
A játék tervezője Jim Walls volt, aki a Police Quest sorozatért is volt felelős. Ennek megfelelően a játék története itt is kicsit nyomozós, katonás, ugyanis egy Johnny Westland nevű főhöst irányítunk aki tengerésztiszt, és épp Tunéziában nyaral, amikor hirtelen közbejön egy váratlan esemény.
A Cinemaware első játéka rögtön egy részletesen kidolgozott és változatos játékelemeket felvonultató stratégiai játék volt. Eredetileg Commodore Amiga gépre jelent meg 1986-ban, de a sikerre való tekintettel - akár a legtöbb 80-as évekbeli játékot - portolták számtalan más platformra is. Én személy szerint DOS-on játszottam vele, és bár grafikailag némileg egyszerűbb, mit sem veszít a játék a vonzerejéből. Évekkel később ki lett adva egy felújított VGA változat ami már 256 színben pompázott. Tervezője Kellyn Beeck volt, és tekintve hogy első játéka, úgy gondolom sikeresen ráérzett arra, hogy miképp lehetne lebilicselővé tenni az éppen csak kibontakozó, szórakoztató videójáték formátumot.
A játék története szerint Angliában járunk 1149-ben, tehát a sötét középkorban. Egy olyan tumultus időszakban amikor a király merénylet áldozatává válik, és ebből kifolyólag a megüresedett trónnal járó káoszt kihasználva, arra ácsingózó szereplők között kitör a viszály. Miután kiválasztottad kinek az oldalán szállnál be a trónért való küzdelembe, nem kisebb feladat hárul rád, mint hogy területeket hódíts el a Normanoktól, és sikeresen visszaverve hordáikat újra irányításod alá kerítsd Angliát. Ehhez nem csak kíváló stratégiai képességekre lesz szükséged, de ügyességre és némi szerencsére is.
A Stonekeep egy kiváló, ám sajnos kevésbé ismert szerepjáték (RPG), mely DOS-ra és Windowsra jelent meg 1995-ben. Az Interplay Entertainment fejlesztette és adta ki. Azért mondom, hogy kevésbé ismert, mert nagyon elhúzódott a fejlesztése (5 év!), és mire megjelent már nem volt annyira vonzó a széles közönségnek, hisz 95-ben már a valós idejű 3D megjelenítés hódított. És azt azért állítom, hogy kíváló mert rengeteg jó ötlet van benne és szépen ki van dolgozva. Ha az eredetileg kitűzött 9 hónap alatt befejezi a fejlesztő csapat ma már tuti franchise épülne rá, és talán az Elder Scrolls vetélytársa lenne...
Stílusát tekintve követi a Dungeon Master és Eye of the Beholder-ben lefektetett RPG-s alapokat. A játék során egy földalatti labirintusban kell kisebb nagyobb feladatokat megoldani, hogy előrehaladj a történetben. Természetesen elengedhetetlen a harc a legkülönfélébb szerzetekkel és szörnyekkel, de utad során fegyvereket, páncélt, drágaköveket, és mágikus tárgyakat is felkutathatsz és használhatsz. A játék során társak is mellédszegődhetnek.
A sajtó méltatta, a játékosokat megosztotta.
A gyermekkorom egyik kedvenc rajzfilmsorozata a DuckTales (Kacsamesék) volt, sok szót abban hallottam először, és elbűvöltek a szereplők, kalandok a - sokszor valódi - világ változatos helyein. Szóval, nagy hatással volt rám. Sokféle játék adaptációt élt meg ez a rajzfilm sorozat, de az egyik legjobb, egyáltalán nem sablonos, a DOS-ra megjelent DuckTales:Quest for the Gold című alkotás volt.
A sorozatban vannak olyan részek, amikor Dagobert bácsi, Quack kapitány és a 3 unokaöccse útra kelnek kincsek után kutatva. És természetesen ott van nagy ellenlábasa Glongold, aki szintén szereti a pénzt, és a kincseket. Mindig megpróbál túljutni Dagobert eszén, ha kell piszkos cseleket alkalmazva... Nos a játék egy ilyen élményt nyújt! :)
Amikor 1994-ben megjelent ez a játék - a Cybernetic Corporation fejlesztése - tele volt a piac, unalmas, olcsó Tycoon jellegű játékokkal. Igazi felüdülés volt ez az alkotás, elsősorban a vicces kézzel rajzolt grafikák, és a hangulatos játékmenet volt ami igazán feldobta! Ebben a játékban egy pizza birodalmat kell felépítened, de jó olasz lévén, még a maffiai is meg fog keresni... Ha okosan sakkozol, és elvállalsz bizonyos dolgokat, az "jó hatással" lehet a legális pizzás vállalkozásodra :)